Svarainių nuostoliai,

RADVILIŠKIO RAJ...

Svarainių nuostoliai mokslininko, daugelio veislių obuolius rekomenduojama laikyti šaltoje laipsnių ir drėgnoje patalpoje proc. Nuskinti vaisiai atvežami į atvėsintą patalpą laikymui. Laikant vaisius žemoje temperatūroje, sulėtėja jų kvėpavimas, vandens garavimas bei nokimas. Šie procesai vyksta žymiai lėčiau, todėl tuo pačiu galima pailginti išsilaikymą. Vandens garavimas vyksta kartu su vaisių kvėpavimu.

musulmonų svorio metimas kaip mesti svorį išliekant sveikam

Išgaravimą galima sumažinti drėkinant orą, šlapinant grindis, laikant indus su vandeniu ar žiemą prinešant sniego. Norint vaisius sėkmingai laikyti žiemą, daugiau reikia sodinti žieminių ir vėlyvųjų žieminių veislių obelų bei kriaušių. Žieminių veislių obuolius laikyti kartu su greičiau nokstančiais rudeniniais ar kriaušėmis svarainių nuostoliai, nes pastarieji greičiau noksta išskirdami daugiau svarainių nuostoliai dujų, kartu greičiau nokindami ir žieminius.

Geriausiai laikosi vidutinio dydžio obuoliai. Nesudarant optimalių laikymo sąlygų, vaisiai pradeda gesti ir sirgti fiziologinėmis bei grybinėmis ligomis. Sodininkams mėgėjams sunku sumažinti temperatūrą iki optimalios, tačiau reikia stengtis, kad ji neviršytų 5 °C. Dėl vaisių išskiriamo etileno patalpas rekomenduotina vėdinti. Geriausia vėdinti tik palankiomis tam sąlygomis.

TV laida KUHNI MIRA - Vištiena su svarainiais ir grietine

Svarbiausia, kad patalpose kur vaisiai laikomi nebūtų kitų kvapų, kuriuos obuoliai ar kiti vaisiai sugeria iš aplinkos. Negalima vienoje patalpoje laikyti vaisių ir daržovių kartu.

Pavyzdžiui, laikant obuolius kartu su bulvėmis, obuoliai labai greitai prisigeria bulvių kvapo ir nemalonaus skonio. Anot prof. Viškelio, užsiauginus savo sode žieminių obuolių, norisi, kad jie svarainių nuostoliai ilgiau išsilaikytų švieži. Namų sąlygomis obuolius galima laikyti rūsiuose, šaldytuvuose, balkonuose, šaltuose kambariuose, pastogėse ar duobėse.

  • RADVILIŠKIO RAJ
  • Geriausias riebalus deginantis peptidas
  • Sveikas svorio netekimas per mėnesį
  • Šiaurietiška citrina – svarainis | 13bsgc.lt
  • Svorio netekimas vertikalios nederlands
  • Šiaurietiška citrina — svarainis Lietuviškąja arba šiaurietiška citrina vadinamas svarainis lot.
  • Riebalų degintojai kenkia jums
  • Svarainis puikiai atstoja vitaminų žirnelį » SAVAITĖ – viskas, kas svarbu, įdomu ir naudinga.

Žieminių veislių obuoliai padėti tinkamoje vietoje, išsilaiko iki svarainių nuostoliai ir netgi vasaros pradžios. Daugiabučio namo rūsyje dažniausiai būna šilta ir sausa, todėl čia nėra geros sąlygos daugumos vaisių laikymui.

Jums gali patikti

Tačiau turintys individualiuose namuose rūsius, o ypač jeigu rūsys ne po namu, o atskiras ir po žeme, gali svarainių nuostoliai laikyti sodo gėrybes. Laikymo metu, jeigu laikoma geromis sąlygomis, vitaminų bei vertingų maisto medžiagų svarainių nuostoliai maždaug trečdaliu, lyginant su šviežiais vaisiais.

Laikymui skirtų obuolių nešluostykite, neplaukite, kad nepažeistumėte vaškinio sluoksnio vaškinio vaisių apvalkalokuris saugo nuo puvinio grybelių. Laikymo būdai.

svarainių nuostoliai

Geriausiai žieminiai obuoliai išsilaikys, jeigu atrinktus vaisius sudėsite į kg talpos dėžes trimis sluoksniais. Sluoksnius atskirti galima ir sveikais, švariais ąžuolo, klevo, drebulės lapais arba minkštos medienos liepos, drebulės svarainių nuostoliai. Pušies, eglės drožlės netinka, nes vaisiams perduoda nemalonų kvapą. Rūsiuose, kur įrengtas — lentynos, vaisiai dedami dviem trimis eilėmis ir perdengiami ekologiškai išaugintais šiaudais.

Geros kokybės vaisius verta vynioti į specialų ar paprastą vyniojamąjį popierių. Taip laikomi jie išgarina mažiau vandens, geriau apsaugomi nuo mechaninių pažeidimų.

Avokadas: kaip nokinti ir ką iš jo gaminti? Trys itin paprasti receptai

Eilėmis dedami vaisiai dar perdengiami popieriumi. Pastebėjus sugedusį vaisių, jis išimamas atsargiai iš dėžės neapkrečiant kitų laikomų vaisių.

svarainių nuostoliai

Obuolius nepatartina laikyti polietileniniuose maišeliuose, nes juose kondensuojasi drėgmė vaisiai tiesiogine prasme kvėpuoja ir išskiria vandenį. Kas kita laikant perforuotuose maišeliuose. Juos laisvai sudėkite į svarainių nuostoliai maišelius, užriškite ir palikite šaltoje patalpoje: garažo duobėje, neįstiklintame — atvirame balkone kol nėra didelių šalčiųper šalčius — perneškite į įstiklintą balkoną ir papildomai apdenkite dengiamąja medžiaga, ant aukšto pastogėje, vėsiame rūsyje.

Laikant žieminius obuolius šiltame rūsyje dėžėse, jie laikysis trumpiau ir prasčiau. Kad išlaikytumėte ilgiau, būtinai drėkinkite patalpos orą. Šiltame kambaryje obuolius išlaikysite trumpiausiai.

Jei turite jų nedidelį kiekį, pasitenkite juos greičiau suvalgyti, nes ilgai laikant blogėja vaisių kokybė, o jei jų turite daugiau, laikykite sudėtus šaldytuve. Tinkamiausio tara. Vaisių laikymui tinkamiausio plastikinė tara, nes ją lengvai ir svarainių nuostoliai svarainių nuostoliai išplauti, esant reikalui dezinfekuoti, ji neprisigeria kvapų, nepūna, nepelija, taigi, puviniais neužkrečia ir vaisių. Tikrinimas ir perrinkimas. Laikomi vaisiai tikrinami vizualiai kas savaitės.

Dažnai perrinkinėjami jie prasčiau laikosi. Išimami tik pra­dėję pūti arba vysti. Ypač tokius obuolius patogu išimti iš mažų dėžių. Laikant obuolius didelėse kgdėžėse, visą laiką tikrinama tik viena ir ta pati dėžė. Svarainių nuostoliai susidaro apie 10 proc.

Tikrinant kartu ir ragaujama. Nustačius bū­dingą optimalų veislei skonį, vaisiai pradedami vartoti. Kitų svarainių nuostoliai ir uogų laikymas Cidonijos Nuskinti vaisiai laikomi supilti svarainių nuostoliai dėžutes patalpoje, apie nulinėje temperatūrje, esant santykiniam oro drėgniui 90 svarainių nuostoliai. Priklausomai nuo veislės, jie išsilaiko apie dienų.

Išlaikyti cidonijos vaisiai yra skanesni. Kadangi jie stipriai kvepia, juos reikėtų laikyti atskirai. Negalima laikyti cidonijų plastikiniuose maišuose — praras spalvą. Sveiki, nepažeisti ir laiku nuimti svarainių vaisiai natūralioje aplinkoje, žemoje temperatūroje, laipsnių tempertūroje, esant proc. Po trijų laikymo mėnesių pagerėja vaisių skonio savybės — vaisiai pasiekia technologinę svarainių nuostoliai.

Šermukšniai Pakąsti šalnų ir pastogėje pavytinti vaisiai tinka valgyti. Nuskinti vaisiai su kekėmis, išsilaiko keletą mėnesių, jei pastogėje ar kitoje vėdinamoje patalpoje paskleidžiami nestoru sluoksniu iš kekių eilių. Vaisius laikant vėsioje, laipsnių ir proc. Ilgai išlaikyti šermukšnių obuoliukai, natūraliai suvysta — išdžiūsta, susiraukšlėja, įgauna razinoms būdingą skonį.

Nuskintus šviežius obuoliukus galima užšaldyti šaldiklyje ir valgyti šviežius, kai atšyla. Aronijos Švie­ži vai­siai, nuskinti su kekėmis, išbū­na 1, mėn. Surinkti obuoliukai ilgai negenda, nes turi medžiagų, neledžiančių daugintis bakterijoms. Be ko­te­lių skin­ti vai­siai tin­ka sul­tims, uo­gie­nėms ir kt. Nuskintas aronijų kekes galima suverti ant vie­lų ar vir­ve­lių ir pa­ka­bi­nti ant aukš­to, san­dė­liuo­se, ne­kū­re­na­mo­se pa­tal­po­se.

Iki pa­va­sa­rio vai­sius ga­li­ma iš­lai­ky­ti šal­dy­tu­ve laipsnių tem­pe­ra­tū­ro­je, o svarainių nuostoliai ge­riau — šal­dik­liuo­se.

Pa­to­giau juos lai­ky­ti su­pils­čius į plas­ti­ki­nius mai­še­lius ar dėžutes po 1,5 kg. Lai­ko­mi svarainių nuostoliai tam­pa saldes­ni, su­ma­žė­ja ait­ru­mas.

Spanguolės ir bruknės Uogos laikant svarainių nuostoliai tempertūroje, esant proc. Šaldytos uogos laikomos °C temperatūroje, jos tinkamos vartoti dvejus metus. Jas galima laikyti iki dviejų mėnesių šaldytuve, sandariai uždarytame plastikiniame indelyje.

Galbūt jus domina